Kontakta oss

Jan Pettersson

Vd
Tel: +46 (0)176-767 64
Mobiltelefon: +46 (0)70-944 65 70
jan.pettersson@redab.nu

Magnus Nygren

Arbetsledare
Tel: +46 (0)176-767 63
Mobiltelefon: +46 (0)70-944 65 78
magnus.nygren@redab.nu

Martin Lewell

Arbetsledare
Tel: +46 (0)176-767 66
Mobiltelefon: +46 (0)70-944 65 79
martin.lewell@redab.nu

Peter Tillman

Arbetsledare Badvattendrift/Tekniker
Tel:
Mobiltelefon: +46 (0)70-944 65 71
peter.tillman@redab.nu

Jimmy Lindgren

Arbetsledare
Tel: +46 (0)176-767 65
Mobiltelefon: +46 (0)70-787 40 06
jimmy.lindgren@redab.nu

Camilla Arnell

Ekonomiförvaltare
Tel: +46 (0)176-27 91 82
Mobiltelefon:
camilla.arnell@redab.nu

Kristina Lundberg

Ekonomi
Tel: +46 (0)176-767 62
Mobiltelefon:
kristina.lundberg@redab.nu

Anita Fransson

Kundtjänst/felanmälan
Tel: +46(0)8-676 06 06
Mobiltelefon:
felanmalan@redab.nu

Emma Pettersson

Administration
Tel: +46(0)176-27 91 86
Mobiltelefon:
emma.pettersson@redab.nu

Huvudkontor Norrtälje

Stockholmsvägen 26
761 43 Norrtälje
Sverige

Driftkontor Täby

Prästgårdsvägen 47
187 75 Täby
Sverige

Leverantörsfaktura till Redab

Roslagens Energi- & Driftteknik AB

Organisationsnummer: 556359-2327

Fakturor tas enbart emot digitalt till:

faktura@redab.nu

 

Om oss

Roslagens Energi- & Driftteknik AB (Redab) startades 2001 och ägs och leds idag av Jan Pettersson, Magnus Nygren och Martin Lewell. Ledning och de anställda har tillsammans mångårig erfarenhet från fastighetsförvaltning av både lokal- och bostadsförvaltning. Vi tar hand om fastigheter från Södertälje till Norrtälje och även fastigheter i Uppsala.

Några uppgifter om oss idag:

  • Vi förvaltar idag ca 1 miljon kvadratmeter byggnader
  • Omsättning – 200 Mkr per år
  • Trippel –A rating visar att vi är en ekonomisk stabil och trygg leverantör
  • Ägarlett bolag
  • 50 anställda
  • Mycket låg personalomsättning
  • Kvalitet- och miljösäkrade rutiner
  • Stor vana att arbeta i miljöer med höga krav på service
  • Långsiktig förvaltning

Vi kommer alltid vara ett företag med personligt engagemang, korta beslutsvägar och våra kunder blir aldrig en i mängden. Alla är betydelsefulla för oss!

Anmäl ditt intresse här!

person
email
phone
message

Jobb på Redab?

Just nu har vi inga lediga tjänster men förändringar sker snabbt, så om du idag jobbar inom fastighetsförvaltning och intresserad av att arbeta i ett mindre företag där du får personlig delaktighet och där du är betydelsefull, skicka gärna in din intresseanmälan till oss.

Har du behov av hjälp med fastighetsförvaltning?

Vi erbjuder tjänster inom ekonomisk- och teknisk förvaltning och ger er ett personligt och nära engagemang från våra duktiga medarbetare. Kontakta Magnus Nygren på telefon 0176-767 63 eller magnus.nygren@redab.nu så berättar vi mer vad vi kan erbjuda er.